“HASTA ODAKLI” OLMAK…

Ara 30, 2013 Henüz yorum yapılmadı ›› Suzan SELBUZ

Hasta Odaklı Olmak

1944 İstanbul doğumlu. Bir kız bir erkek evlada sahip. Eşini yıllar önce kaybetmiş ve kendisi ortaokul mezunu.Hiç iş hayatım olmadı ancak temel bilgisayar kullanmak,  el sanatları ile uğraşmak ve iki torunumla vakit geçirmek en büyük keyfim diyor Ayla ERDOĞAN.

Yılların yorgunluğuna yenilen ve bir bacağından şifa bulmaya gelen Ayla ERDOĞAN’ a eğrisiyle doğrusuyla Yavuz Selim ailesini sorduk.

-          Yavuz Selim Devlet Hastanesi’ne tavsiye üzerine mi geldiniz?

-          Evet. Bir yakınımın desteği ile  hastanenin web sitesini inceledik ve hastanede birçok şeyin oturmuş olduğunu hissettim. Ancak daha önce  ameliyat olan bir arkadaşımın hastane hakkındaki olumlu düşünceleri  de benim bu hastaneyi tercih etmeme yardımcı oldu.

-          Yavuz Selim Ailesi ile tanışma sürecini anlatır mısınız?

-          Hastaneye gelirken korkum yoktu. Çünkü çektiğim ağrıların bir an önce dinmesini istiyordum. Biraz heyecanlıydım o kadar. Binayı görünce ürktüm. Her daim geniş yapıdaki binaların daha güvenli olacağını düşünmüşümdür. Ancak deniz manzarası ve ulaşımın çok rahat olması beni ayrıca sevindirdi. Yavuz Selim ailesinin göstermiş olduğu ilgi ve alaka heyecanımı aldı üzerimden. Doğal olarak her ailede olduğu gibi birkaç iletişimsizlik kusuru ile de karşılaştım. Ancak yapılan hizmetin karşısında bu kadar kusur kadı kızında bile olur dedim.

-          Doktorunuzu tavsiye üzerine mi seçtiniz?

-          Evet. Bu hastaneye gelmeden önce dört doktora daha göründüm. Hepsi ameliyat kararı verdi. Ancak, son gittiğim doktor “sigara içiyorsun seni  ameliyat etmem” diyerek bana ikinci sınıf insan muamelesi yaptı… Sigara içiyor olmanın savunması olmaz ama bu durum  doktoru bir yere kadar ilgilendirebilirdi.Güven duyamadığım gibi yüksek ücretler de talep edilmişti. Daha sonra Yavuz Selim Devlet Hastanesine geldim. Muayene olduğum gün Ortopedi Uzmanı Dr. Güngör DIMIŞKI vardı. Bana, dizime takılacak protezle ilgili olumlu olumsuz her şeyi anlattıktan sonra ona inandım ve ona güven duydum. İşinin ehli olduğu her halinden belliydi. Ne sigara içiyor olmam ne de başka bir faktör(kilo-tansiyon) kendisini etkilemedi. Tamamen hasta odaklı. Onun için en önemli şey hastasını şifa bularak güler yüzüyle uğurlamaktı. Ameliyatımı oldum ve her şey yolunda gitti.

-          Sonuç olarak Yavuz Selim Ailesine ne söylemek istersiniz?

-          Karşımda iyi bir hastane var. Düzeni oturmuş. Tahlil ve tetkikler için günlerce beklenmiyor ve personelin birbirine olan bağlılığına hayran kaldım. Bunu korumaları ve nice hastanın derdine derman olmalarını ve  en önemlisi gülümsemeyi unutmamalarını diliyorum.

Geçmiş Olsun Ayla ERDOĞAN,

Suzan SELBUZ -Basın Bürosu -30.12.2013


Yorum Yap